Wall of the World

Par parku

Šajā sadaļā aprakstītā informācija sniedz ieskatu projekta autoru vīzijā par parka apjomu un formu

Topošais Astotais pasaules brīnums; Pasaules Siena

Pasaules Siena būs 47 hektārus liels parks, kurā atradīsies 272 granīta sienas. Uz šīm sienām būs iegravēti 1% pasaules iedzīvotāju dati. Tādējādi Pasaules siena būs lielākā cilvēces esamības un vienotības liecība, ko jebkad radījušas cilvēka rokas.

Datus iegravēšanai iesniedz cilvēki, reģistrējoties mājas lapā www.walloftheworld.org.

Pasaules Siena būs tiesīga saukties par Astoto pasaules brīnumu, jo katrs cilvēks, kas reģistrēs datus mājas lapā, apstiprinās savu piekrišanu un nobalsos par to, ka Pasaules Siena tiešām ir Astotais pasaules brīnums. Tādā veidā, ar leģitīmu 65 miljonu cilvēku balsojumu, Pasaules Siena iegūs šādu statusu.

Sienas

Pasaules Siena sastāvēs no 272 granīta sienām. Katra būs 3,5 metrus augsta un pusmetru bieza. Sienu garumi būs no 1 līdz 182 m un kopējais to garums būs 26 km.

Šīs granīta sienas klās iegravēti 65 miljonu pasaules iedzīvotāju dati — katra cilvēka vārds, uzvārds, dzimšanas datums un pilsēta.

Fiziski sienas tiks būvētas no betona, kas klātas ar granīta plāksnēm. Tās būs gremdētas zemē uz spēcīgiem pamatiem, kas nodrošinās sienu ilgmūžību. Neatkarīgi no diennakts laika, visas sienas būs izgaismotas un labi apskatāmas.

Parks

Kopējā parka platība 47,3 hektāri. Parks sastāv no astoņiem galvenajiem sektoriem, katrā sektorā izvietotas granīta sienas. Papildus: parka teritorijā iekļaujas auto stāvvieta, skatu tornis un helikopteru laukums, un centrālā sala ezerā.

Pretī autostāvvietai atrodas galvenā ieeja parkā. Galvenie vārti ir veidoti no stikla un parasti ir slēgti, jo paredzēti atvēršanai speciālu pasākumu laikā. Pa labi no vārtiem izvietota ieejas un administratīvā ēka. Šeit apmeklētāji reģistrējas un var uzzināt to, kurā sektorā iegravēti viņus interesējošu cilvēku dati.

Izejot no ieejas ēkas, apmeklētājs nokļūst pirmajā ceļā, kas ved uz centrālo objektu — salu ar globusu. Parkā būs 7 galvenie ceļi, katrs 20 metrus plats, kā arī papildus ceļi apkārt parkam. Visi klāti ar bruģakmeni. Ceļi vedīs no parka arējām malām — milzu akmens skulptūrām, virzienā uz centru — globusu. Pa ceļam izvietoti soliņi atpūtai un strūklakas. Katra ceļa galā ir tilts, kas ved pāri ezeram uz salu, kurā atrodas parka centrāla daļa un globuss.

Parka centrā, ezerā, atrodas sala, kuras aizmugurējā daļā tiks izveidots 9 metrus augsts ūdenskritums.

Globuss

Parka centrālajā daļā, uz 9 metrus augstas salas, atradīsies globuss. Globusa diametrs 35 metri, kas ir līdzvērtīgs 10 stāvu mājas augstumam. Globuss tiks būvēts no metāla un papildkonstrukcijām. Virsma tiks veidota maksimāli līdzīga zemeslodes īstajam izskatam ar kontinentiem, salām un ūdeņiem. Globuss griezīsies ap savu asi. To ieskaus ūdens, ziedi un košumkrūmi.

Skatu tornis

Šī būve kalpos kā panorāmas laukums un kafejnīca parka apmeklētājiem. No jumta stāva Jums pavērsies plašs skats uz parka teritoriju un apkārtnes skaisto dabu. Skatu laukuma platība jumta stāvā ir 3900 m2. Ēka būs 30 m augsta.

Milzu akmens skulptūras ar cilņiem

Parka septiņu galveno ceļu malās, pie parka ārējās robežas, izvietoti septiņi akmeņi, katrs 5 metrus augsts un 5 metrus plats. Šajos akmeņos ciļņu veidā izkalti septiņi antīkās pasaules brīnumi, kas tādējādi tiks pieminēti Pasaules Sienas parkā.

Auto stāvvietas

Parka sākumā, atsevišķi nodalīts, atradīsies stāvlaukums ar kopējo plātību 3,6 hektāri. Nepieciešamības gadījumā šajā laukumā tiks izvietotas palīgēkas un infrastruktūra (kā piemēram, viesnīcas, u. tml.).

Atpūta un izklaide

Pasaules Sienas parks nav plānots kā izklaides parks , tas ir piemineklis cilvēces vienotībai — piemineklis mūsdienu cilvēces vienotības spēkam. Tādēļ pašā parka iekšējā teritorijā nesastapsiet izklaides objektus. Savukārt cieši blakus parkam būs izvietotas vairākas atpūtas vietas: skatu tornī atradīsies restorāns un kafejnīca, daļa autostāvvietas platības tiks izīrēta ēdināšanas, atpūtas un, iespējams, nakšņošanas iespējas nodrošinošiem uzņēmumiem.

Ērtības vecākiem ar bērniem

Iespējams, jūs vēlēsieties atvest savus bērnus uz Pasaules Sienas parku, lai parādītu brīnumu, kura tapšanā būsiet piedalījušies. Tādēļ tieši blakus parka teritorijai atradīsies sabiedrisko ēku komplekss, kurā būs izvietotas bērnu istabas ar rotaļlaukumiem un atbilstošu profesionālu apkalpojošo personālu, lai nepieciešamības gadījumā bērni varētu pavadīt laiku jautrās rotaļās, kamēr vecāki vada laiku pastaigās parkā un izmanto atpūtas iespējas.

Ērtības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Visi cilvēki ir vienoti neatkarīgi no to fiziskajām dotībām un situācijas. Projektējot un būvējot parku, tiks ņemti vērā cilvēki ar īpašām vajadzībām. Neuzskaitot visas nianses, tikai minam dažas būtiskākās — jebkur, kur būs pakāpieni, tiks izveidotas arī slīpnes bez pakāpieniem, galvenās informācijas norādes būs pieejamas arī braila rakstā.